• Hi Guest , we have rollback our forum (few days) .
    Also we are working to install and upgrade some features.
    Thanks. FG TEAM.

World of Metin2 Romania

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
v13.0 - Îmbunătățiri/Modificări​
  • Arte
    • Noi iconițe! Iconița cărții este acum colorată în funcție de tipul de abilitate pentru care este folosită.
    • Numele este acum vizibil când sunt dropate și când sunt negociate.
  • Mănunchi de Mătase
    • O combinație între vechiul Mănunchi și Ceasul Binecuvântat, disponibil în magazinul special.
      • Efectul Mănunchiului de Mătase este acum activat pe cont.
    • Acum funcționează corect când editezi un magazin.
    • Zilele vechiului Mănunchi de Mătase rămase au fost convertite în 15 zile pentru noul Mănunchi.
    • Timpul existent al Ceasului Binecuvântat a fost de asemenea convertit în zile pentru noul Mănunchi.
  • Nemere
    • Cufărul poate fi deschis acum la fiecare fix 12 ore, așadar, de două ori pe zi timpul va fi resetat pentru fiecare.
    • Cufărul poate dropa acum Miez de Răcire în afară de celelalte obiecte, iar șansa pentru a primi un Miez de Răcire va crește cu fiecare cufăr care nu conține unul.
  • Sistemul de Bătălie - General
    • Loviturile pătrunzătoare nu mai pot fi reflectate.
  • Ninja: Ambuscadă
    • Pagubele se modifică acum în funcție de atacul armei.
      • Acest lucru locuiește majorarea de bază cu 50% din actualizarea anterioară.
  • Ninja: Camuflare
    • Timpul de reîncărcare de bază este acum 40 de secunde, scăzut de la 60 de secunde.
    • Timpul de reîncărcare începe acum după ce jucătorul a ieșit din camuflare.
  • Sura: Invocarea Flăcării
    • Pagubele au fost scăzute cu 25%.
    • Zona de exercitare a abilității a fost scăzută cu 45%.
Nota tehnicienilor: Doar mergând împrejur din Camuflare în Camuflare sau încercând să prinzi oameni cu Invocarea Magiei nu este chiar plăcut pentru ceilalți jucători, așa că am făcut anumite modificări pentru a reduce folosirea acestor metode, în timp ce încurajăm pe cei care joacă mult mai activ.
  • Dojang
    • Efectul Hamsiei Prăjite este acum suspendat la Dojang.
    • Efectul Peștelui de Aur Prăjit este acum suspendat la Dojang.
    • Am remediat o problemă ce cauza ca Energia să funcționeze la Dojang.
  • Altele
    • [Noutate] Mesajele private conțin acum timpul acestora.
    • [Îmbunătățire] Acum este posibil să negociezi/depozitezi rapid obiectele de alchimie.
    • [Remediere] Grupurile nu vor mai putea intra la Naaga dacă vreunul din membrii grupului are peste nivelul maxim al temniței.
S-au efectuat urmatoarele remedieri:
  • A fost remediată problema deschiderii Cuferelor Nemere înainte de termen, cum a fost menționat în actualizarea anterioară(12h)
  • A fost remediat Elixirul Timpului ce nu mai funcționa(Actualizați clientul)
  • Carțile Arta stivuite înainte de actualizare, se vor putea stivui cu Carțile Arta obținute după actualizare

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
v13.1 - Modificari
  • O noua optiune de grup: Distribuirea obiectelor
    • In mod egal: La fel cum a fost si pana acum, fiecare obiect va fi atribuit unui jucator din grup, apoi altuia si asa mai departe, in ordine.
    • [Nou] In mod aleatoriu
      • Fiecare obiect va fi distribuit unui jucator din grup in mod aleator.
      • Daca obiectele sunt in numar mai mare decat jucatorii din grup, fiecarui jucator ii va fi asigurat un obiect, iar cele ramase vor fi distribuite aleator.
    • Distribuirea obiectelor obtinute din instante este intotdeauna aleatorie.
  • Schimbari ale evenimentelor de loterie
    • Tichetele pot fi date Administratorului Depozitului(optiune noua) pentru a le inregistra si a nu mai fi tinute in inventar.
      • Administratorul Depozitului, pe langa faptul ca le depoziteaza pana in momentul extragerii, va va da 100.000 Yang pentru fiecare tichet predat lui.
Nota tehnicienilor: Am implementat aceste modificari bazandu-ne pe opinia jucatorilor despre acest eveniment. Deoarece am intarziat cu modificarile si au fost facute pe ultima suta de metrii, va putem asigura ca aceste modificari nu sunt reprezentative pentru viitoarele loterii - vor fi imbunatatite pe viitor. De asemeni, deoarece am introdus aceste schimbari la mijlocul evenimentului, nu este obligatoriu ca jucatorii sa livreze tichetele Administratorului Depozitului pentru a putea participa la extragere. Oricum, jucatorii care o vor face isi vor primi recompensa in mod automat, fara a mai fi nevoie sa isi caute tichetul castigator si sa il predea unui Game Master, deci va incurajam sa le predati.
  • Schimbari Fidelitate(animale de companie)
    • Animalele de companie nu vom mai fi incetinite daca Fidelitatea scade sub 25%.
    • S-a injumatatit viteza cu care crestea Foamea.
    • A fost reparata o eroare care cauza scaderea Fidelitatii mult mai rapid decat era prevazut, dupa o pauza de joc mai lunga.
  • Monstrii isi vor pierde agresivitatea fata de jucatorii care mineresc cu un Tarnacop vrajit, si nu ii vor mai inconjura ca pana acum.
  • Modificarea obiectelor primite de la Azrael
    • Obiecte noi 8x Comoara lui Azrael in loc de Rămășițele Diavolului
    • Comoara lui Azrael poate contine, pe langa altele:
      • Schimba Bonus
      • Adauga Bonus
      • Cheie pentru Inventar de Bronz/Argint
      • Fructul Cerurilor
      • Elixirul Timpului (M/L)
      • Bratara/Cercei de Tigru/Dragon
      • Buc. Suflet Cristal Dur
    • Cufarul lui Azrael intodeauna va contine si Minereu Ag. însuflețit.[/I]
  • Accesorii de Suflet Cristal pot fi create acum la Alchimist:
    • Foloseste Buc. Suflet Cristal Dur si Minereu Ag. însuflețit pentru a crea Suflet Cristal Dur si Lingou Arg Însuflețit.
    • Foloseste Suflet Cristal Dur si Lingou Arg Însuflețit, plus ceva Yang pentru a crea diferite Accesorii Suflet Cristal.
  • Modificarea obiectelor primite de la Razador
    • Obiecte noi 6x Comoara lui Razador in loc de Cufarului lui Razador si obiecte.
    • Comoara lui Razador poate contine, pe langa altele:
      • Schimba Bonus
      • Adauga Bonus
      • Marmura Binecuvantata
      • Piatra Fierarului
      • Fructul Cerurilor
      • Manusa Talharului activa pe cont (1/3 zile)
      • Cheie pentru Inventar de Argint/Aur
      • Curea Albastră
      • Piatra Flacără
  • Nu vei mai putea obtine de la monstrii din Temnita lui Razador Curea Albastră sau Piatra Flacără.
  • Sansa de a crea o curea a fost crescuta pentru urmatoarele:
    • Curea Runică: 10% -> 100%
    • Cureaua Marelui Urs: 10% -> 100%
    • Cureaua Sufletului: 10% -> 100%
    • Cureaua Regelui: 10% -> 100%
    • Cureaua Umbrelor: 10% -> 100%
  • Am reparat iconitele "efect" care uneori, in urma unui teleport, ramaneau blocate.(timpul nu mai trecea)
  • Am reparat casuta de mesaje private care, in anumite circumstante, se multiplica.
  • Am reparat anumite locatii din Temnita Naaga, pe unde monstrii puteau parasi harta.
Nota tehnicienilor: Am adus modificari interne semnificative temnitei, iar unele locatii au fost cu totul refacute. Asta inseamna ca, in ciuda eforturilor noastre este posibil sa fi introdus anumite erori noi sau sa nu fi reparat in totalitate pe cele vechi. Oricum, vom monitoriza atent temnita si vom repara erorile pana acestea vor disparea complet.

Cu drag,
Echipa Wom.

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Bun gasit,

Aceasta actualizare este o continuare a v13.1 (topicul unde gasesti modificarile facute in aceasta saptamana). Sa incepem!
  • Primavara este aici si ea aduce cateva flori noi in orasele principale.
    • Vom mentine aceste modificari pentru o vreme, chiar daca Evenimentul de Paste se termina.
  • Modificari ale optiunii Azrael Bounty (Alchimist)
    • Crearea Buc. Suflet Cristal Dur si Lingou Arg Însuflețit costa acum 50k Yang.
    • Accesoriile Suflet Cristal au sansa de reusita garantata.
  • Fructele Cerurilor pot fi acum stivuite.
  • Comorile Azrael/Razador acum au iconite noi.
  • Meniul Evenimentului Ziua Cartii se inchide automat daca te indepartezi de Soon.
  • A fost reparata o problema a Comorii lui Razador cand aceasta continea "nimic" si nu consuma cutia.
    • Manusa Talharului valabila pe cont este acum corect acordata.
  • A fost reparata o problema a intrarii in Temnita Naaga, atunci cand nu era afisat corect mesajul - eroare.
  • A fost reparata o problema a mesajelor private in joc, care nu ajungeau la destinatar.Problema stiuta: numele mesajelor private sunt scrise cu litera mica, chiar daca ele sunt de fapt cu litera mare (va fi reparata la o mentenanta urmatoare).
  • Au fost inlaturate anumite parti ale misiunii "Sunete din Mina" de la anumite NPC-uri din afara oraselor.
  • A fost reparata problema care cauza o eroare (deconectare de pe server) provenita de la distribuirea obiectelor in grup.
Toate cele bune,
Echipa Wom2.

Bun gasit,

Am adus unele modificari Evenimentului de Paste:
  • In Tara Gigantilor apare doar un singur Ou de Paste.
    • Nota tehnicienilor: Comparativ cu alte harti, Tara Gigantilor este prea mica pentru a putea avea acelasi numar de oua ca si celelalte harti.
  • Am reparat diferentele de nivel din Tara Gigantilor si Campul cu Serpi, care erau inversate.
    • Jucatorii pot acum culege Ouale de Paste din Campul cu Serpi de la nivel 35, asa cum am intentionat.

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Noutățile actualizării

• Am adăugat Yin. Puteți găsi toate informațiile necesare în subiectul dedicat Schimbării Monedei.
    • Yin nu poate fi folosit în negocieri încă deoarece nu am avut timp să-l introducem în această actualizare, aceasta fiind mult mai încărcată decât ne-am așteptat. Va apărea cu siguranță Joi, săptămâna viitoare.
    • Poți schimba oricând Yin cu Yang și viceversa dând click pe iconița bănuțului din colțul de jos al inventarului.
  • Steagul Alb
    • De acum are 60 de secunde timp de așteptare între utilizări.
    • Nu te mai face complet invizibil, doar semi-transparent.
    • Am remediat o eroare prin care atacând sub efectul acestuia, invizibilitatea nu dispărea.
  • Citind orice tip de carte (Conducere, Combo, etc.) nu mai necesită experiență.
  • Voucherele MD nu mai pot fi vândute în magazine.
    • Acestea pot fi încă negociate între jucători.
  • Pergamente Resetare Status ale Animăluțului de Companie
    • Disponibile de mâine seară (21 Aprilie) în magazinul special.
    • Permite să resetezi întreg progresul unui singur status al animăluțului tău.
  • Tărâmul Dragonului de Apă aduce acum jucătorii la intrarea în temniță în loc să îi teleporteze în orașul de care aparțin.
  • Șansa de a primi o Cheie Suflet Cristal în Catacombele Diavolului crește în raport cu monștri uciși.
  • Razador oferă acum 10 cufere comoară în loc de 6.
  • O mai ușoară îmbunătățire Piatră Înflăcărată
    • Cost: 50.000 -> 250.000 Yang
    • Șansă de succes: 20% -> 70%
  • Modificări Nemere pentru Șamanii Forței Luminii
    • Loviturile magiilor oferă acum cu 14% mai multe daune.
    • Loviturile normale oferă acum cu 23% mai multe daune.
  • Îmbinare:
    • Secretele (Arte) pot fi acum îmbinate.
    • Bera, Lykos, Tigris, Scrofa, Copacul Antic, Căpitanul Brutal, Țestoasa de Piatră și Baroneasa Arahnidelor oferă acum cufere ce pot fi îmbinate.
  • Timpul minim de a prinde un pește cu Undița este de acum 15 secunde, scăzut de la 20 de secunde.
  • Am remediat efectul Aurei Sabiei și Lamei Electrice de a nu dispărea de la jucătorii care schimbau arma în timp ce se dezactiva.
  • Am remediat cufărul lui Razador ce oferea experiență bonus în loc de Mânușa Tâlharului.
  • Remedieri Mesaje Private
    • Nu mai este posibil să trimiți mesaje private fără a avea o țintă.
    • Numele jucătorilor nu ar trebuie să mai fie cu litere mici în toate situațiile.
  • Am remediat efectul de amintire al prețurilor de la Mănunchiul de Mătase din a fi activ la jucătorii care nu l-au cumpărat.
    • Am schimbat iconița obiectului și efectul.
  • Am remediat câteva erori și nume ale frizurilor din fereastra de costume.
Cu drag,
Echipa WoM

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Bună ziua,

Vom lansa o actualizare pe server în decurs de o oră. Din păcate această actualizare nu conține temnița Meley așa cum s-a promis inițial, deoarece am detectat o eroare în timp ce testam temnița fără o rezolvare ușoară.
În același timp, am vrut să reparăm câteva bug-uri înainte de turneul breslelor, care a durat un timp considerabil. Ne așteptăm să-l adăugăm pe Meley săptămâna viitoare.
Noutățile actualizării
  • Yin poate fi negociat intre jucători
  • Elixirul timpului este acum stackabil
  • Piatra fierarului este acum stackabilă
  • Toate cheile inventarului sunt acum stackabile
  • Mesajele fără destinatar nu mai pot fi minimizate
  • S-a rezolvat o problemă în care schimbarea unui item echipat care a modificat max HP nu a recalculat corect HP actual
  • Crap oglindă prăjit și toate poțiunile Duban vor avea efectul oprit într-un război limitat și în interiorul arenei Dojang
Vom lansa o scurtă actualizare în curând :
  • Am rezolvat o problemă cu Risipirea interacționând cu alte skill-uri
  • Jucătorii care intră la Război în calitate de spectatori vor fi acum eliminați din grupa lor, dacă se află în una

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Buna ziua,

Actualizarea de astăzi include o nouă temniță de nivel înalt,Tărâmul lui Meley . Temnița este accesibilă din Tărâmul De Foc pentru grupele care conțin jucători peste nivelul 90.

Noutățile actualizării
  • [Nou] Tărâmul lui Meley
    • Poate fi accesat o dată pe oră, dar numai completat de două ori pe zi. Se resetează la miezul nopții.
    • Obiect nou: Schimbă Bonus Alchimie
      • Schimbă bonusurile pe alchimia ta. Datorită naturii alchimiei și a tipurilor relativ limitate de bonusuri disponibile, există șansa ca schimbarea să nu aibe loc (sau doar unul dintre ele), că va adăuga bonusuri (dacă nu este la maxim) sau că acesta va elimina bonusurile.
    • Obiect nou: Dizolvant Chimic
      • Când este combinat cu un Pergament Binecuvântător la Fierar, este produs un Pergament de Alchimie.
      • Obiect nou: Pergament de Alchimie
        • Vă permite să încercați extragerea unei Pietre Suflet Dragon echipate, cu șanse obișnuite. Dacă extracția eșuează, piatra nu este extrasă și se consumă numai pergamentul.
    • Abilitatea Gheara Dragonului acum oferă Șansă Pătrundere, în loc de Rezistență Pătrundere.
    • Jocul Cele O Sută De Numere Norocoase acum folosește Yin
    • S-a eliminat valoarea prestabilită 1 când se deschide fereastra de ridicare a banilor.
    • Misiunea care acordă jucătorilor un Portofel nu mai este în joc.
    • Timpul rămas într-un Război se afișează corect în interiorul hărții.
    • S-au fixat descrierile pentru Suflet Însemnat și Iureș
    • Închiderea unui mesaj privat utilizând Shift + LMB nu mai reapare după teleportare
    • Toate Săgețile lui Cupidon rămase pe server sunt acum șterse complet din joc.
    Cu dragoste,
    Echipa Wom2.

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Salutare!

Noutățile actualizării de astăzi sunt puține și drăguțe:
  • Tărâmul lui Meley
    • Jucătorii nu se mai pot transforma în interiorul Tărâmului
    • Atacurile monștrilor Idall nu mai sunt de tip magic
    • Nota tehnicienilor: Era posibil să se adune teoretic până la 100% rezistență împotriva Idall, negând complet daunele lor. Această schimbare reduce o mare sursă a rezistenței.
Cu bine,
Echipa WoM

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Am eliminat Yang-ul din a fi moneda principală
Noua monedă principală se numește Yin și arată cam așa:

Facem acest lucru deoarece în acest moment avem prea multe zero-uri la valoarea monedei care este complet fără valoare - 1000 Yang nu are valoare-,deci le transformăm. Acest lucru are două efecte bune: Mai puține zero-uri de care să îți faci griji, și vei putea depozita și negocia lucruri care sunt mult mai valoroase decât moneda actuală!

Yang-ul este încă o monedă secundară în inventarul vostru, însă nu o veți mai putea folosi și niciun sistem din joc nu va mai cere Yang. Negocierile și magazinele vor oferi lucruri în Yin întrucât vrem să evităm confuzia de a lăsa două sisteme de preț să coexiste. Considerați Yang-ul ca fiind o fracțiune a unui Yin deoarece de fiecare când adunați 1000 Yang sau mai mult în inventarul vostru se va converti automat în 1 Yin.

Încă ați putea primi Yang din anumite surse în afară de monștri, însă...
Yang-ul primit va fi automat convertit în Yin. De exemplu, dacă o misiune spune că recompensa este 5.000.000 de Yang, voi veți primi 5.000 Yin. Peste ceva timp, vom trece misiunile să ofere Yin în mod direct, însă deocamdată, misiunile care oferă Yin și cele care oferă Yang vor coexista.

Portofelul a fost eliminat
Am eliminat de asemenea în totalitate și portofelul, în mare parte deoarece genera sute de milioane de Yang zilnic, fără ca jucătorii să farmeze. Tot Yang-ul vostru din Portofel a fost convertit în Yin și trecut în inventarul vostru.

De ce mai păstrăm Yang-ul dacă nu puteți face nimic cu el?
Am păstrat Yang-ul în joc deoarece monștrii de nivel scăzut nu pot oferi suficient Yin, așa că jucătorii de nivel scăzut să nu se simtă ca și cum nu ar primi bani deloc de la monștri. Acest lucru face mai ușoară de asemenea trecerea de la Yang la Yin din moment ce nu trebuie să modificăm prea multe misiuni și putem verifica dacă altceva vă mai oferă încă Yang. Vom trece câteva misiuni la Yin peste ceva timp, precum și drop-ul de Yang al monștrilor de nivel ridicat.

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Hello!

In Iunie este timpul ca actualizarea v16.0 sa strălucească. Încercăm să venim cu câte o actualizare în fiecare săptămână, iar până la finalul acestei luni, ne-am propus sa aducem următoarele actualizări:

• Costumele și Pălăriile Ramadan la vânzare până la jumătatea lunii. ( Le puteți cumpăra deja )
  • Un nou chat: Chat Global
  • Modificări misiunilor și nivelului poneiului și calului armat
  • Un nou obiect: Tolbă
  • Evenimentul World Cup 2018 (15 Iunie - 15 Iulie )
  • Căderea regatelor: Două Dinastii
    • Un oraș nou, pentru ambele dinastii ( mai mare decât orașele actuale - map1 )
  • O nouă linie de misiuni de început
  • Terenurile breslelor: recuperare & ștergere
    • Vânzătorii de terenuri o să facă parte din joc în continuare
    • Breslele vor putea să câștige în continuare Yin din îmbunătătirile făcute de jucători la terenul lor
      • Modificarea va permite mai mult bresle să achizitioneze terenuri, nu doar cei norocosi / destul de rapizi pentru a achizitiona un teren la începutul serverului.
  • Modificări abilităților lingvistice
  • Biologul Chaegirab recunoaste acum caracterele diferite ale aceluiasi cont...
Sună interesant? Vom intra în detalii cu fiecare dintre aceste viitoare modificări cu o săptămână înainte de a le aplica ( ordinea listei este întâmplătoare ), și cu altele ce încă nu se află în listă.

Chiar dacă unele din aceste idei sunt foarte mici pentru a întelege modificările, așteptăm orice părere, primă impresie sau întrebare - vom răspunde pentru a clarifica în anumite situatii dar nu în toate. Mici părți din fiecare modificare o să apară cu siguranță în fiecare săptămână. Să începem!

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Sistemul de Amintire
Vei putea acum să recunoști dacă un alt caracter de pe cont a completat deja misiunile de la Biolog și Seong-Pyeong iar precizia și eficiența la aceste misiuni va fi mult mai bună! Efectul respective este activat pentru toate celelalte caractere de pe cont de îndată ce un caracter completează oricare din respectivele misiuni:
  • Numărul de obiecte necesare este înjumătățit
  • Timpul de așteptare este înjumătățit
  • Rata de succes pentru obiecte este de 100%
Ține minte că acest efect se aplică doar caracterelor de pe acel cont.

Altele
  • PvP
    • Au fost remediate anumite cazuri în care jucătorii sub nivel 15 puteau fi afectați de PvP
    • Harta Sanctuarul Deșertului a fost scoasă din lista de hărți pentru Războiul Național
  • A fost remediată o problemă la vânzarea elixirelor ( HP - SP)
  • A fost scos sistemul de realizări ( Momentan )
  • Bătrânica are iarăși opțiunea de a anula efectul de transformare a unui jucător
  • A fost scoasă o întrebare de la OX legată de Portofelul Vrăjit
  • A fost adăugat un Pergament al Trădătorului ( legat ) ce va fi dat jucătorilor ce vor să-și schimbe dinastia
    • Doar unul per cont
    • Acest obiect ține doar 15 zile
    • Contactează un GM pentru acesta
    • Aceasta oferta este valabila timp de 30 zile incepand de acum.
  • Am scos Alchimistul de Chihlimbar
  • Am prevenit posibilitatea Puiului de Leu și a Poneiului pierdut de a se deplasa
  • Am rescris o misiune de la Uriel
  • Teleportarea
    • Am corectat opțiunile de teleportare de la Bătrân
    • Am adăugat Țara de foc în lista de hărți neutre la teleporter
Urmează în August!
  • O fază inițială a arenei de PvP, cu anumite posibilități, dar cea mai notabilă este posibilitatea de a provoca o altă grupă.
    • Avem în plan să o extindem în acest an
  • Chiar acum când este cel mai cald, este timpul pentru un Eveniment de Vară

Cosmin

FG Founder
Administrator
Active user
Member
Inca
Sistemul de Amintire
Vei putea acum să recunoști dacă un alt caracter de pe cont a completat deja misiunile de la Biolog și Seong-Pyeong iar precizia și eficiența la aceste misiuni va fi mult mai bună! Efectul respective este activat pentru toate celelalte caractere de pe cont de îndată ce un caracter completează oricare din respectivele misiuni:

• Numărul de obiecte necesare este înjumătățit
    Timpul de așteptare este înjumătățit
    Rata de succes pentru obiecte este de 100%
Ține minte că acest efect se aplică doar caracterelor de pe acel cont.

Altele

• PvP

• Au fost remediate anumite cazuri în care jucătorii sub nivel 15 puteau fi afectați de PvP
      Harta Sanctuarul Deșertului a fost scoasă din lista de hărți pentru Războiul Național
    A fost remediată o problemă la vânzarea elixirelor ( HP - SP)
    A fost scos sistemul de realizări ( Momentan )
    Bătrânica are iarăși opțiunea de a anula efectul de transformare a unui jucător
    A fost scoasă o întrebare de la OX legată de Portofelul Vrăjit
    A fost adăugat un Pergament al Trădătorului ( legat ) ce va fi dat jucătorilor ce vor să-și schimbe dinastia

• Doar unul per cont
      Acest obiect ține doar 15 zile
      Contactează un GM pentru acesta
      Aceasta oferta este valabila timp de 30 zile incepand de acum.
    Am scos Alchimistul de Chihlimbar
    Am prevenit posibilitatea Puiului de Leu și a Poneiului pierdut de a se deplasa
    Am rescris o misiune de la Uriel
    Teleportarea

• Am corectat opțiunile de teleportare de la Bătrân
      Am adăugat Țara de foc în lista de hărți neutre la teleporter
Urmează în August!

• O fază inițială a arenei de PvP, cu anumite posibilități, dar cea mai notabilă este posibilitatea de a provoca o altă grupă.

• Avem în plan să o extindem în acest an
    Chiar acum când este cel mai cald, este timpul pentru un Eveniment de Vară
Inca sunteti online ? bv voua , de respectat ...

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Multumim Cosmin.

Dragi jucători,

După cum puteți deja vedea în topicul Evenimentul de vară a ajuns! am implementat evenimentul de vară în această actualizare. În plus, am mai rezolvat câteva mici probleme despre care vrem să vă informăm:

- Am modificat zona unde pietrele metin din Templu apăreau
- Jucători ce intrau in Temnița lui Meley fară să aibă nivel 90 sunt acum trimiși afară
- Butonul de "Restart în oraș" nu va mai funcționa în nici o temniță cu exceptia Turnului Demonilor, Catacombei Diavolilor și Temniței Baronesei Arahnidelor
- Am rezolvat o eroare ce provoca descrierea Vinurilor să nu apară
- Am rezolvat o eroare ce permitea distribuirea de Experientă si Yang în cadrul grupei fară ca jucătorii să fie în aceeași hartă

Cu drag,
Echipa WoM2

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Dragi jucători,

Astăzi am venit cu actualizarea v16.3 ce aduce cu sine rezolvări de erori pentru a putea ține Turneul Breslelor fara probleme.

Următoarele erori au fost rezolvate:
  • O problemă în care după ce era folosit Sufletul Însemnat pe un jucător cu Protecția Întunecată activă, bonusurile Protecției nu reveneau în totalitate după ce efectul Sufletului Însemnat se termina
  • O problemă ce făcea imposibilă utilizarea Vinului Experimental(B)
  • O problemă ce făcea imposibilă utilizarea Pergamentului de Alchimie în mod repetat fără o noua conectare a jocului
  • O problemă în care jucătorii sancționați cu mute nu puteau să dea mesaj privat Game Master-ului
  • O problemă în care timpul de așteptare de la Meley nu se reseta corect în anumite situații
  • O problemă ce făcea ca Elixirul Exlorării să nu funcționeze când se duceau obiecte la Biolog
În plus au fost făcute următoarele modificări:
  • Recompensa de Adaugă Bonus din cutia lui Meley a fost redusă
  • Misiunile de nivel mic în care se cerea să fie vânați un anumit număr de monștrii afișează acum progresul in Obiective
  • Steagurile dinastiilor în cadrul Războiului Național sunt acum afișate corect în tabela scorului
Cu drag,
Echipa WoM2

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Dragi jucători,

După 2 săptămâni de muncă intensă și teste, vă prezentăm actualizarea noastră. Cât timp această actualizare cunoscută ca 17.1 era menită să rezolve problemele apărute odată cu Sezonul 1, noi am lucrat și am rezolvat și alte probleme în acest timp.

Ticket de Sezon

Ticketul de Sezon este acum disponibil în Magazinul Special și ține tot sezonul, până pe 31 Decembrie. Are același efect ca um Pachet Premium doar că include o serie de misiuni speciale. Completând aceste misiuni cu succes veți obține costumul special "Early Acces" al Sezonului 2.

Alte modificări ale Magazinului Special

În Magazinul Special găsiți următoarele

• Costume de Salsa / Rochie de Salsa
  • Costum de Cavaler / Rochie de Cocktail
  • Robă festivă Bojon
  • Robă festivă Jeongbog
  • Citit Concentrat
Costumul de Box a fost scos din Magazinul Special.

Frizurile din ultima actualizare includeau probleme. Le-am schimbat cu altele ce funcționează corespunzător și am mai adăugat un set nou. Dacă ați cumpărat una în trecut aceasta a fost automat schimbată cu cea bună.

Alte modificări

- Arena PvP: Modul Încăierare este acum un mod ce necesită obligatoriu grupă. Modul Supraviețuire este acum disponibil pentru luptele 1v1
- Multiple erori în Temnița Naaga au fost rezolvate.

- Dragonul de Apă cere acum câte un Simbol de la fiecare participant iar optiunea cu parolă a fost scoasă. De asemenea, jucătorii vor fi automat dați afară din camera dragonului după 30 de minute. Alte probleme legate de intrarea în camera respectivă au fost rezolvate.

- Problema ce cauza ca Șamanul băiat să înceapă să alerge când era împins și purta un clopot sau un evantai a fost remediată.

- A fost adăugat cerul lipsă în Țara de Foc și in Purgatoriu.

- A fost adăugat efect lavei în Țara de Foc.

- Pereții arenei din Dojang și cei ai arenei PvP au fost îmbunătățiți.

- Au fost șterse mii de fișiere neutilizate din client.

- Pagubele date de monștrii au fost reduse cu 5%

- Aspectul unor Animale de Companie a fost modificat la cel default.

- Au fost rezolvate câteva sunete și efecte lipsă.

- Dragonul de Apă și Meley au acum sunete noi.

- Nu se mai pot purta 2 perechi de Papuci de Vânt simultan.

- Maniac Brutal, Specialist Brutal, Choung, Goo Pae, Mahon și Bo pot dropa Schimbă Bonus Verde acum.

- Misiunile au fost aranjate iar în categoriile lor.

- Recompensa pentru Capul Dragonului de Aur din Temnița Dragonului de Pământ este acum random.

- Alte mici erori au fost remediate.

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Dragă comunitate,

WoM2 introduce, începând din această toamnă, conceptul sezoanelor în server. Sezoanele reprezintă atât o serie de actualizări cât și un sezon PvP, și vor fi strâns legate de fiecare sfert al anului (3 luni), începând cu Sezonul I în jurul datei de 1 Octombrie care va dura până la sfârșitul anului.

La începutul fiecărui Sezon, vom avea câte o actualizare majoră. În afară de aceasta, în timpul sezonului vor exista doar actualizări minore și remedieri de erori, din moment ce echipa se va axa pe conținutul următorului sezon.

La sfârșitul fiecărui Sezon, uciderile și înfrângerile fiecărei breasle, dinastie și fiecărui jucător din evenimentele oficiale (Războaiele Naționale și de Bresle) vor fi înregistrate în Panoul de Onoare, afișat online pe site. Informațiile vor fi resetate în fiecare sezon.

Ce înseamnă asta în materie de actualizări?

Pe lângă programul de actualizări menționat mai sus, putem spune că din acest moment avem o echipă tehnică mai mare ce lucrează la actualizările WoM2. Vor exista multe actualizări micuțe asupra unor lucruri ce nu au mai fost atinse de ani, precum noi animăluțe de companie, interfața, noi costume, un mod de noapte opțional și multe alte surprize pe care le vom face publice curând. Actualizările vor avea un conținut unic ce nu va avea nicio legătură cu cele oficiale. Cu alte cuvinte, vom devia puțin de la conceptul de modă veche pentru a crea un nou conținut mult mai original.

Fiți pregătiți pentru dezvăluirea Sezonului I ce va fi făcut public pe forumul nostru foarte curând!

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member

Primul sezon WoM2 aduce mult așteptata arenă PvP alături de alte noutăți și actualizări pentru voi

Panoul de Onoare PvP

Pe toată durata de 3 luni a sezonului, veți acumula ucideri și înfrângeri în clasamentul vostru personal. Doar războaiele oficiale se vor contoriza la scorul vostru. La sfârșitul sezonului, punctajul personal și cel de breaslă vor fi afișate în Panoul de Onoare.

Zonele de Antrenament Johwa

După ce mai mult Yin a fost consumat pe lucrările clădirilor, primind aprobarea cetățenilor Zonele de Antrenament au fost construite cu scopul de a crește puterea luptătorilor punându-i să se înfrunte în adevărate scenarii de luptă!

Participă în bătălii de care n-ai mai avut parte până acum cu setări personalizate și moduri unice!

Odată cu lansarea, Zonele de Antrenament vor avea disponibile trei moduri de joc principale:

Primul la # de Ucideri
Acest mod este foarte explicit. Primul jucător sau grup ce atinge numărul specificat de inamici uciși câștigă. Dacă jucați în echipă fiecare eliminare este contorizată ca scor de echipă.

Ultimul Om Rămas
Fără reînvieri! Luptați până ce un singur jucător sau echipă rămâne în picioare pentru a câștiga un punct.

Liber pentru Toți
În acest mod v-ați putea înscrie cu cel mult 2 grupuri de câte 8 persoane, însă odată intrați spuneți adio prieteniei dând drumul la o imensă încăierare între 2 până la 16 jucători. Fiecare jucător punctează în funcție de contribuțiile lui la ucideri când un jucător este înfrânt, iar jucătorul cu cele mai multe puncte la final câștigă!

Puteți modifica jocul prin timpul sau punctele limită pentru a câștiga, precum și obiecte restricționate, modul de joc rămânând la decizia voastră! Plănuim să adăugăm mai multe noutăți și noi moduri de joc în viitoarele actualizări așa că fiți pe fază!

Vânătoarea de Comori a început!

În orice hartă neutră, veți avea ultra-rara șansă de a găsi o hartă a comorii. Aceste hărți ale comorii arată imaginea unei locații din harta în care te aflii pe care tu va trebui să o descoperi! Dacă ai impresia că ai găsit-o deschide harta și examineaz-o pentru comparare - dacă ai dreptate grupul tău primește o invitație în Camera Comorii Pierdute a Regelui unde o versiune îmbunătățită a răufăcătorilor locali te așteaptă. Dacă învingi în 5 minute grupul tău va fi recompensat cu o mulțime de lucruri, însă dacă grupul tău moare înainte de a-ți revendica recompensa camera comorii se va sigila și nicio comoară nu-ți va mai fi dată în ziua respectivă.

Alte actualizări

Un ciclu de zi-noapte va fi activ pe server. În fiecare noapte (fusul orar european), cerul se va întuneca iar împrejurimile devin misterioase! Acest ciclu poate fi dezactivat după preferință din opțiuni.

Un nou animăluț de companie va fi selectabil.

Noi frizuri și costume în Magazinul Special.

Membrii grupului tău vor fi afișați pe harta în miniatură.

Două noi evenimente vor fi disponibile prin rotație cu cele deja existente: Stăpânul Suprem and Apărarea Pietrei.

Alte ajustări minore ale drop-urilor.

Acestea, cât și alte câteva actualizări surpriză pe care nu le-am făcut publice aici, vor fi disponibile în jurul dății de 1 Octombrie. Nu ratați!

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member

Dragi jucători,

Suntem pregătiți! Sezonul 1 intitulat "Ciocnirea Lamelor" începe acum și aduce un nou și interesant conținut atât ucigătorilor de monștri, cât și de inamici. Sezonul reprezintă un nou pas important din lunga istorie WoM, și sperăm sincer că tot ce am pregătit pentru voi să vă surprindă plăcut:

Conținut Nou al Jocului

PvP

Zonele de Antrenament Johwa au fost adăugate în joc!

Zonele de Antrenament Johwa sunt arene de luptă fondate de guvern pentru toți rezidenții orașului Johwa, pentru a-și încerca abilitățile de luptă împotriva prietenilor. Poți vorbi cu Maestrul Bătăliilor de Arenă aflat la locul de luptă în orașul Johwa, de lângă Gardianul Arcaș, și să provoci alt jucător sau grupă la bătălie în moduri de luptă cum nu ai mai întâlnit - uite cum funcționează:

- Vorbește cu Maestrul Bătăliilor de Arenă la care ți se va deschide o nouă fereastră, în care poți declara duel unui jucător/lider de echipă cu care vrei să lupți.

- Alege modul de luptă și restricțiile după buna ta plăcere, putând alege între:
  • Moduri de Luptă:
    • Primul la # Ucideri: Poți stabili un număr limită de ucideri care trebuie să fie atins de jucători/grupă, iar primul care atinge numărul de ucideri câștigă.
    • Supraviețuire (Doar Grupă): Poți stabili numărul de runde care să fie jucate și timpul limită al fiecărei runde. Luptă până când intreaga grupă inamică a fost învinsă ca să câștigi un punct. Nu poți reînvia în acest mod.
    • Liber pentru Toți: Toate prieteniile de grupă sunt uitate odată intrați în arenă, iar tu vei lupta într-un stil haotic Oricine vs. Oricine, fiecare fiind pe cont propriu! De fiecare dată când un jucător moare, toți jucătorii care participă la ucidere vor primi puncte în funcție de cât au contribuit. Fii în topul clasamentului la terminarea timpului limită pentru a câștiga!
  • Restricții de Obiecte*:
    • Fără restricții: Funcționează orice!
    • Stilul Dojang: Este blocată aceeași listă de obiecte ca la turneul Dojang.
    • Toate restricțiile: Nu funcționează nimic! Pentru bătălii în care faci economie de resurse!
* Rețineti că obiectele de revitalizare sunt blocate în modul Liber pentru Toți, indiferent de modul de restricție al obiectelor ales!

- După ce inamicul tău acceptă invitația (și grupa ta dacă ai una) veți fi trimiși în zonele de antrenament iar distracția începe!

Vom extinde aceste zone de antrenament pe viitor, cu mai multe hărți la alegere, mai multe moduri de luptă și opțiuni.

Clasamentele Războaielor de Breaslă și Războaielor Naționale au fost adăugate în joc!

La finalul fiecărui Război de Breaslă sau Război Național vei fi întâmpinat de un clasament ce va afișa cât a contribuit la luptă fiecare participant!
Statisticile tale vor fi salvate pe perioada întregului sezon iar cei mai buni din clasament își vor găsi numele etern în cel mai bun clasament final!

PvE

Vânătoarea Comorii a fost adăugată în joc!

Începând cu această actualizare veți putea găsi Hărți ale Comorii ucigând monștri din hărțile neutre, fiind foarte rare, așadar dacă vei obține una, asigură-te că o ridici! Harta Comorii te va ghida spre o locație a hărții de unde ai obținut-o, scopul tău fiind de a găsi acea locație! Odată ajuns acolo, cheamă-ți cei mai buni prieteni și aventurați-vă împreună în găsirea Comorii Pierdute a Regelui.

Înăuntru veți găsi o versiune mai infricoșătoare a liderului din harta respectivă care vi se va opune. Aveți 5 minute înainte ca locul să se destrame așa că asigură-te că distrugi monștrii rapid! Dacă trec 5 minute fără a învinge sau dacă întreaga ta grupă moare, veți fi dați afară din camera comorii iar recompensa va fi pierdută definitiv! Așadar, nu ai nevoie de prieteni doar pentru a-ți crește moralul ci și pentru a-ți îmbunătăți supraviețuirea în cameră.

Dacă reușești să învingi, un cufăr de aur gigant te va aștepta langă tron pentru a te recompensa pe tine și prietenii tăi cu diferite comori. Fii pregătit pentru când următoarea hartă a comorii îți va verifica abilitățile de explorare pentru a înfrânge!

* Rețineți că deocamdată în Tărâmul Giganților și Pădurea Bântuită nu se vor găsi hărțile comorii și nici indicii spre locuri din ele.

Actualizări și Modificări Minore

• Colecționarul de Suflete va oferi de acum 4 Cufere când este învins.
    • Conținutul Cufărului Colecționarului de Suflete a fost refăcut de asemenea.
  • Un nou animăluț de companie, Panda, a fost adăugat în joc.
  • Locațiile membrilor grupei sunt acum afișate pe hartă.
    • Pentru a vă acomoda, culoarea membrilor grupei pe harta-mini și hartă a fost prelucrată.
  • Sistemul de Zi și Noapte funcționează acum în joc prin timpul serverului (noapte-zi automat).
    • Puteți dezactiva acest lucru din Opțiunile de Sistem.
  • Noi Emoții și Dansuri au fost adăugate în joc.
  • Câteva costume și frizuri noi au fost adăugate în joc.
  • Monștrii invocați de Generalul Ceresc și Generalul Ceresc Zin oferă acum puncte de experiență mai puține.
  • NPC-ul Tărâmului Naaga a primit un nou model pentru a fi diferit de gardienii normali.
  • Caracterul Ninja Femeie are acum o nouă îmbrăcăminte de început.
  • O nouă textură a apei.
  • Șansa de succes a abilității "Chemarea Calului" a fost recalculată.
  • Misiunile de nivel până la nivelul 20 inclusiv, au fost eliminate.
  • Monștrii flămânzi au fost eliminați din Orașul Johwa și înlocuiți cu versiunea lor normală.
  • Drop-ul armelor la nivel scăzut au acum o calitate mai bună (un plus mai mare).
  • Câteva hărți au primit o prelucrare a numelui afișat la teleportarea în ele.
  • Îmbunătățiri geografice ale Orașului Johwa și ale Tărâmului Naaga.
  • Monștrii Naaga au acum abilități și sunete.
  • Câteva obiecte noi au fost adăugate, incluzând:
    • Favoarea Fierarului: Se folosește după îmbunătățirea unui obiect la Fierarul din Turnul Demonilor pentru a primi încă o încercare.
    • Citit Concentrat: A fost reintrodus în joc. Dublează șansa de succes a antrenării unei abilități.
    • Vin Experimental+: Funcționează la fel ca Vinul Experimental însă se folosește la Misiunile Biologului până la nivel 90.
Remedieri
  • Întrebările incorecte de la OX au fost corectate.
  • Căsuța de împărțire a obiectelor arată din nou numărul 1 ca valoare standard.
  • Notificarea misiunii "Rezumatul Nefericirii" va dispărea acum de îndată ce misiunea este terminată.
  • Câteva obiecte inexistente au fost eliminate din căutarea în magazine.
  • Textele anumitor misiuni au fost modificate în funcție de disponibilitatea NPC-urilor din Orașul Johwa.
  • Au fost remediate câteva zone blocate necorespunzător din Orașul Johwa.
  • Jucătorii din dinastii diferite nu se mai pot căsători.
  • Generalul Ceresc și Generalul Ceresc Zin pot folosi din nou abilitățile lor.
Dragi jucători, o scurtă mentenanță a avut loc în această noapte pentru a rezolva problemele apărute.

• Misiunile de Nivel nu se vor mai reseta după ce acestea sunt completate
    • Încă analizăm jucătorii ale căror misiuni au fost resetate din greșeală și căutăm o modalitate de a rezolva acest lucru.
  • Dragonul de Pământ este din nou activ.
  • Temnița Naaga a fost îmbunătățită - Jucătorii nu vor mai fi deconectați din senin în temniță.
  • Problemele întâmpinate cu magiile tuturor raselor.
  • Lama Electrică a fost corectată. Problema când efectul de furt HP dispărea înainte să dispară efectul vizual și bonusul de atac pe care îl oferea.
  • Meniul de selectare al muzicii a fost remediat.
  • Alte modificări minore aduse orașului Johwa.

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Dragi jucători,

Astăzi introducem actualizarea 17.2, în principal cu scopul de a rezolva problemele legate de primul sezon. Cu toate acestea, am avut timp pentru a introduce noi lucruri în această actualizare, pe care suntem siguri că le veți aprecia.

-Reducerea puterii de atac a lui Idall.

-Reducerea puterii de atac a Generalului Ceresc Zin și a Generalului Ceresc.

-Creșterea puterii de atac a Dragonului de Apă.

-Șansa de a obține Cristale Albastre de la Comandantul Ceresc Zin a fost crescută, cu excepția celor spawnați de General, care nu vor dropa cristale deloc.

-Remedierea texturilor clădirilor din Țară de Foc.

-Remedierea unei probleme ce cauza animațiile de dans să nu se sfârșească, deși jucătorul nu mai dansa.

-Buton nou pentru pet în bara de activități.

-Bara de activități și butoanele laterale (Magii, Misiuni, etc.) se adaptează acum mai bine la mărimea ecranului.

-Fereastra de selecție a animalului de companie a fost eliminată.

-Frizurile de la Hong Hae sunt mai ieftine acum, dar nu mai există frizuri gratis.

-Animalele de companie au un efect diferit pentru atingerea noilor nivele.

-Adăugarea hărții atlas ce lipsea pentru Dealurile Gautama.

-Adăugarea texturilor lipsă pentru ferma din Map1.

-Frezele și costumele Capoeira pot fi acum plasate în fereastra pentru costume.

-Razador: remedierea problemei cu monștri invizibili

-Remedierea afisajului greșit a puterii de atac a magiilor în descrierea lor.

-Săgeata de Foc are acum efectul de ardere.

-Adăugarea unor noi replici pentru diferiți mobi.

-Remedierea unei probleme ce permitea atributelor animalului de companie să treacă de 18 puncte.

-Înlăturarea "Apărării" din fereastra de creare / selectare caracter.

De asemenea, introducem evenimentul de Halloween 2018 ce va avea propriul sau subiect.

@Actualizare partea a II-a:

Am remediat crash-ul serverului, însă, Evenimentul de Halloween va fi dezactivat pentru a ne oferi ceva timp să găsim ce cauza respectivele erori. Astfel, le putem remedia și să-i dăm drumul, ca voi toți să vă puteți bucura de el.

Între timp, daunele magiile Idallilor au fost semnificativ reduse.

Dragi jucători,

În mentenanța de astăzi am avut în vedere următoarele:

• Portalele din Catacomba Diavolului au fost remediate
  • Existența unor efecte negative nedorite la Razador și Meley a fos rezolvată
  • Crash-urile provocate de un aspect al evenimentului de Halloween au fost remediate
  • Butonul ferestrei Animăluțului de Companie din meniul jocului a fost mutat puțin mai spre stânga
  • Opțiunile Bătrânului de teleportare au fost rectificate
  • Drop-ul evenimentului de Halloween a fost puțin mărit și ajustat mai uniform
Ne cerem scuze pentru neplăcerile întâmpinate și pentru o nouă mentenanță.

Cu drag,
Echipa WoM2

În cadrul mentenanței de pe 28.10 la ora 03:50 au fost făcute următoarele:

• Nemere a fost remediat , de asemenea, câteva texturi lipsă ale copacilor au fost corectate
  • Timpul de respawn al Capetelor de Dovleac a fost scurtat
Dragi jucători,

În cursul mentenanței de astăzi următoarele lucruri au fost efectuate:

• Harta orașului Johwa și-a revenit la normal, după Halloween.
  • Obiectele evenimentului precum arma de halloween, baghetele magice, dovlecii și acadelele au fost șterse complet de la toți jucătorii.
Cu drag,
Echipa WoM

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member

Dragi jucători,

Black Friday se apropie iar pentru a păstra tradiția acestei zile, vom organiza reduceri la Monedele Dragon! Începând din 22 Noiembrie ora 00:59, până pe 23 Noiembrie ora 00:59, orice comandă va avea un bonus de 30% mai multe Monede Dragon!
De asemenea, Pergamentul Trădătorului este redus cu 50% până pe 27 Noiembrie, de la 22 MD la 11 MD.
Nu rata ocazia de a achiziționa unul la un preț așa de scăzut!

Cu bine,
Echipa WoM

DeadSoul

Freak level 0
Active user
Member
Celebrând Puterea
Așa cum am promis, sezonul Ciocnirea Lamelor a adus statistici despre PvP-ul jucătorilor iar aceste rezultate vor fi afișate printr-o statuie a celui mai bun jucător chiar în orașul principal! Statuia și informațiile ei se vor schimba în fiecare sezon!
Legea Primară
În perioada sezonului Ciocnirea Lamelor, jucătorii au avut posibilitatea să se antreneze în Arena PvP. Au trecut prin antrenamente serioase și i-a pregătit pentru: Legea Primară. Acesta va plasa jucătorii într-un labirint, fiecare împotriva celuilalt și doar cel mai puternic o să supraviețuiască și o să domine. Ca similarul joc de Battle Royale, există anumite reguli și sisteme ce vor împinge jucătorii să lupte astfel că nimeni nu este în siguranță. Arată-ti aptitudinile și dovedeste tuturor că doar asta contează!
Controlul Haosului
Așa cum titlul sezonului spune, o nouă serie de metine o să apară în lume! Metinele Haosului sunt mai puternice și mai multe decât Metinele pe care le-ati întâmpinat până acum. Jucătorul poate să le cheme folosind Fragmente ale Haosului de la metinele normale. Acestea pot apărea cu diferite atribute făcând lupta mult mai grea decât cea cu care v-ati obișnuit, dar o să ofere și recompense pe măsură! Acest aspect NU o să fie prezent de la începutul sezonului dar o să apară pe parcursul acestuia.
Schimbări aduse Calului
Cu actualizările precedente aduse calului unele obiecte, precum Fânul, au devenit inutile. Pentru a rezolva acest aspect am modificat modul în care se poate hrăni un cal și am făcut ca orice cal să accepte orice fel de mâncare, însă mâncarea mai avansată o să aibă un efect mai mare. Scumpul tau cal nu mai este așa de mofturos!
Înfăţişări ale Animalelor de Companie
Un nou sistem de înfăţişări o să-ți permită să aplici permanent diferite culori animalului tău de călărie. În acest fel vei putea să-ti personalizezi nu doar caracterul dar și partenerul tău brav de luptă!
Înfăţişări ale Magazinelor Private
Dacă mereu ți-ai dorit să ai un magazin diferit de al celorlalți, ei bine, acum, îți oferim această șansă! Aceast aspect nou al magazinului o să atragă cumpăratori și vei obține mai mult din iubitul Yin.
Calitatea Vieții
Sezonul 2 o să conțină numeroase aspecte pentru îmbunătățirea calității vieții ca de exemplu, un tip de iconiță a monstrului, procentaj de PV, un nou stil de a categorisi misiunile, mai multe opțiuni pentru căutarea în magazine și multe alte aspecte!
Remedieri
Chiar dacă noi încercăm să includem remedierile în actualizările minore, actualizările mari, ca aceasta, vor conține mereu și remedieri ca de exemplu, anumite probleme ce cauzează lag, căutări în magazine necorespunzătoare, lucruri blocate și alte chestii. Mereu căutăm să îmbunătățim jocul și apreciem ajutorul pe care-l primim de la voi când raportați o eroare și de asemenea și prin sugestiile făcute!
Încă odată, anumite lucruri minore pe care nu le-am anunțat aici pot apărea în Sezonul 2. O să publicăm în detaliu totul despre sezon când acesta o să sosească, stați pe aproape!